Özgeçmişim

1972 Kütahya doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Kütahya’da tamamladım.

Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 1993 lisans, 1997 yüksek lisans mezunuyum.

Sürekli Gelişim, Yeniden Yapılanma ve Değişim Yönetimi, 20 yıllık profesyonel iş hayatımın ana konusu olmuştur.

 Büyük şirket tecrübesini Aydın Örme'de yaşadım. Burada 4 yıl boyunca, Danışman ve Stratejik Yönetim'den sorumlu Koordinatör olarak, DELOITTE, IBM, WERNER gibi uluslararası danışmanlık şirketleri ile projeler gerçekleştirdim; çok sayıda süreç geliştirme ve yeniden yapılandırma çalışmalarının altına imza attım. BOSSA, YÜNSA, ORTA ANADOLU, ZORLU, ÇALIK gibi büyük şirketlerin ERP sistemlerini inceleme fırsatı buldum. Yine ERP teklif aşamalarında, ORACLE, BAAN, JD ERWARDS, SAP, NETSIS gibi pek çok ERP’leri detaylı sorgulama ve yapabilirliklerini inceleme imkanına sahip oldum.

İş tecrübemin önemli bir kısmı, çalışan sayısı 250’ye kadar olan KOBİ’lerde geçmiştir. Mühendis, müdür, koordinatör, genel müdür, danışman ve denetçi olarak, 20’den fazla sektörde 100’e yakın KOBİ’ye hizmet verdim.

Satınalmadan planlamaya, üretimden satışa, kalite kontrolden muhasebe ve sevkıyata, insan kaynaklarından stratejik yönetime ve bilgi sistemlerine kadar tüm kurumsal bölümlerde ve süreçlerde bizzat çalıştım.

Sürekli öğrenmek, paylaşmak ve uygulamak suretiyle gelişmeye ve geliştirmeye, artık SÖNMEZGİL DANIŞMANLIK markası ile devam ediyorum…

 

                                                                                                       Süleyman SÖNMEZGİL

                                                                                                       Endüstri Yüksek Mühendisi

                                                                                                       İş Geliştirme Danışmanı